შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, გიორგი ბუთხუზმა და „112“-ის დირექტორმა, გიორგი არსოშვილმა, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-ში, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის ევროპის რეგიონულ დირექტორს - ჰანს კლუგეს და ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელს - ეკატერინე ტიკარაძეს უმასპინძლეს.
შეხვედრას, ასევე, ესწრებოდა ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის პირველი მოადგილე - თამარ გაბუნია.
სტუმრებმა ქოლ-ცენტრი დაათვალიერეს და გაეცნენ „112“-ის მუშაობის სპეციფიკას, თუ რა პროცესი მიმდინარეობს მოქალაქის მიერ 112-ზე დარეკვიდან შესაბამის სამსახურებთან გადამისამართებამდე.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს ის ფუნქციები, რომელიც პანდემიის დროს დაემატა „112“-ის ცენტრს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სსიპ საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“ აქტიურად არის ჩართული კორონავირუსის მართვის პროცესში და განსაკუთრებულ რეჟიმში მუშაობს, რათა თითოეულმა მოქალაქემ დროული და მაღალკვალიფიციური მომსახურება მიიღოს.
აღსანიშნავია, რომ ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის ევროპის რეგიონულმა დირექტორმა - ჰანს კლუგემ დადებითად შეაფასა „112“-ის მუშაობა და ის აქტივობები, რაც „112“-მა კორონავირუსის ეფექტურად მართვისთვის შეიმუშავა.

Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi and Director of “112” Center, Giorgi Arsoshvili hosted World Health Organization Regional Director of Europe, Hans Kluge and Ekaterine Tikaradze – the acting Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs.
The meeting was also attended by the Deputy Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs – Tamar Gabunia.
Guests visited the call center and got familiarized with work specifics of the “112”. Guests have also witnessed how calls are handled at the center and referred to the relevant services.
At the meeting, the parties discussed the functions that were added to the "112" center during the global pandemic.
Public Safety Management Center “112” of the Ministry of Internal Affairs is actively involved in the Coronavirus management process and operates in a special mode, so that each citizen receives timely and highly qualified services.
It should be noted that Hans Kluge, Regional Director for Europe at the World Health Organization, positively assessed the work of 112 and the activities that Center has developed to effectively manage the Coronavirus.