შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, ამჟამად ქურდობისთვის პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი გ.მ. მუქარის და იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ გ.მ., რომელიც გლდანის რაიონში, ახლობელთან სტუმრად იმყოფებოდა, სავარაუდოდ, ოჯახური კონფლიქტის ნიადაგზე, თანნაქონი ხელყუმბარის აფეთქებით იმუქრებოდა. შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ მოხდა სამართალდამცველების მობილიზება.
პოლიციელებმა გ.მ.-სთან აქტიური მოლაპარაკებების შედეგად შეძლეს სიტუაციის დროულად განმუხტვა და მისი დაკავება.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე და 151-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებასა და მუქარას გულისხმობს.

The officer of Gldani-Nadzaladevi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained currently on probation for theft - G.M. (DoB 1991) for illegal purchase-keeping and carrying of firearm and threat.
Committed crime envisages up to 7 years of imprisonment.
Investigation established that G.M. who was visiting his acquaintance in Gldani district, allegedly threatened to explode himself due to the domestic conflict with a hand grenade that he carried with him. At the place of incident, law enforcers have been mobilized in a short period of time.
As a result of intensive negotiations with G.M. police officers managed to defuse the situation on time.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and carrying of firearm and threat, article 236 and 151 of the Criminal Code of Georgia.