საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, მიმდინარე წლის 14 აგვისტოს ერევანში მომხდარი ტრაგედიის გამო, სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსს, პოლიციის გენერალ-მაიორ ვაჰე ღაზარიანს, სამინისტროს სახელით, სამძიმრის წერილი გაუგზავნა, სადაც სავაჭრო ცენტრ “სურმალუში" მომხდარი აფეთქების შედეგად დაღუპულთა და დაშავებულთა გამო მწუხარება გამოთქვა.
ვახტანგ გომელაურმა სომეხ კოლეგას თანადგომა გამოუცხადა, ტრაგედიის შედეგად გარდაცვლილთა ოჯახებს მიუსამძიმრა და დაზარალებულ მოქალაქეებს სწრაფად გამოჯანმრთელება უსურვა.
"საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელით, მსურს, გამოვხატო ღრმა მწუხარება 14 აგვისტოს, ერევანში, სავაჭრო ცენტრ "სურმალუში" მომხდარ ძლიერ აფეთქებასთან დაკავშირებით.
ნება მომეცით, ამ მწუხარების ჟამს მოგმართოთ თქვენ და სომეხ ხალხს, რათა გამოვხატო თქვენდამი უდიდესი პატივისცემა და თანადგომა. მინდა, ტრაგედიის შედეგად გარდაცვლილთა ოჯახებს მივუსამძიმრო და დაზარალებულ მოქალაქეებს სწრაფად გამოჯანმრთელება ვუსურვო", - წერს ვახტანგ გომელაური.

The Minister of Internal Affairs of Georgia - Vakhtang Gomelauri, on behalf of the Ministry, sent a letter of condolence to the Chief of Police of the Republic of Armenia, Police Major-General, Vahe Ghazaryan, over the tragedy that took place in Yerevan on August 14 of the current year, where he expressed deepest sorrow over the death of those killed and injured as a result of the explosion in the trade center "Surmalu".
Vakhtang Gomelauri expressed his support to his Armenian colleague, expressed condolences to the families of those who died as a result of the tragedy, and wished the affected citizens a swift recovery.
“On behalf of the Ministry of Internal Affairs of Georgia, please accept my deepest condolences over the powerful explosion occurred at the “Surmalu” trade center on August 14.
May I convey to You and the Armenian people my support and sympathy in this time of grief. I would like to express my sincere condolences to the families of the victims and wish swift recovery to all those injured citizens”- wrote Vakhtang Gomelauri.