ვიცე-პრემიერმა, შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა, პირველ მოადგილე შალვა ბედოიძესთან ერთად, აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ახალი დირექტორი პოლიციის პოლკოვნიკი გიორგი ბუხრაშვილი წარუდგინა.
გიორგი ბუხრაშვილს ამ დრომდე სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის თანამდებობა ეკავა. მას შინაგან საქმეთა სამინისტროში ხელმძღვანელ პოზიციებზე მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს.
გიორგი ბუხრაშვილმა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის პოზიციაზე გრიგოლ ბესელია შეცვალა. ვახტანგ გომელაურმა გრიგოლ ბესელიას გაწეული საქმიანობისთვის მადლობა გადაუხადა და პოლიციის დეპარტამენტის ახლადდანიშნულ დირექტორს გიორგი ბუხრაშვილს წარმატებული საქმიანობა უსურვა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამუშაო თათბირზე დეპარტამენტის თანამშრომლებისგან რეგიონში დანაშაულთან ბრძოლის, პრევენციული ღონისძიებების და არსებული გამოწვევების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა.
შეხვედრაზე, ასევე, აღინიშნა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის ერთ-ერთ მთავარ პრიორიტეტად რჩება პოლიციელთა სამუშაო პირობების გაუმჯობესება.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა დეპარტამენტის თანამშრომლებს რეგიონში მართლწესრიგის დაცვისთვის მადლობა გადაუხადა და საპოლიციო საქმიანობის კიდევ უფრო ეფექტიანად განხორციელების მიზნით შესაბამისი დავალებები მისცა.

Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri, together with First Deputy - Shalva Bedoidze, introduced the new director of Adjara Police Department, Police Colonel Giorgi Bukhrashvili to the empliyees.
Giorgi Bukhrashvili has previously held the position of Director of the Samtskhe-Javakheti Police Department. He has many years of experience in working on leading positions at the Ministry of Internal Affairs.
Giorgi Bukhrashvili replaced Grigol Beselia on the post of the Director of Adjara Police Department. Vakhtang Gomelauri thanked Grigol Beselia for his work and wished the newly appointed Director of the Police Department, Giorgi Bukhrashvili, success in his professional activities.
At the working meeting, the Minister of Internal Affairs received detailed information from the department's employees on the fight against crime in the region, preventive measures and existing challenges.
It was also noted at the meeting that improving the working conditions of police officers remains one of the main priorities for the Ministry of Internal Affairs.
The Minister of Internal Affairs thanked the department's employees for preserving law and order in the region and gave them relevant instructions to implement police activities more effectively.