შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში იმყოფებოდა. მინისტრს აკადემიის რექტორმა ზურაბ ზუბადალაშვილმა უმასპინძლა.
ვახტანგ გომელაური აკადემიაში სასწავლო პროცესს გაეცნო, მსმენელებს გაესაუბრა და მათ წარმატებები უსურვა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა აკადემიის ინფრასტრუქტურა, საგამოცდო და სიმულაციური სწავლების სივრცეები, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი და ვირტუალური ტირი დაათვალიერა. ასევე, განახლებული საცურაო აუზი, სპორტული დარბაზი და სასადილო მოინახულა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა აკადემიის რექტორისგან სამომავლო გეგმებისა და განსახორციელებელი პროექტების შესახებ მიიღო ინფორმაცია.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, visited the Academy of the Ministry of Internal Affairs. Academy rector - Zurab Zubadalashvili hosted the Minister.
Vakhtang Gomelauri got familiarized with the educational process at the Academy, had a conversation with students and wished them success.
The Minister of Internal Affairs viewed the academy's infrastructure, exam and simulation training spaces, simulated border checkpoint and virtual shooting range, as well as the renovated swimming pool, gym and cafeteria.
The Minister of Internal Affairs received information from the Rector of the Academy on future plans and projects scheduled to be implemented.