შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა მოადგილესთან იოსებ ჭელიძესთან ერთად განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ხელმძღვანელ პირებთან სამუშაო თათბირი გამართა.
შეხვედრას ესწრებოდა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი - ზვიად ხარაზიშვილი.
სამუშაო თათბირზე საუბარი შეეხო განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტში, თანამშრომლების სამუშაო პირობების უფრო მეტად გაუმჯობესების მიზნით, განხორციელებულ და მიმდინარე ინფრასტრუქტურულ პროექტებს.
ამჟამად აქტიურ რეჟიმში მიმდინარეობს გარდაბანში, სოფელ კრწანისში განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ბაზის მშენებლობა, რომელიც მოიცავს ყაზარმებს, სასადილოს, სპორტულ დარბაზს, გამშვებ პუნქტს, ავტოფარდულს და სხვა საჭირო დამხმარე ინფრასტრუქტურას.
ასევე, ქუთაისში განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დისლოკაციისთვის შესაბამისი ბაზის სამშენებლო სამუშაოები მიმდინარეობს, ხოლო თბილისში მიმდინარეობს ოთხსართულიანი ყაზარმის მშენებლობა და მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობის სამუშაოები.
მთელი საქართველოს მასშტაბით მიმდინარეობს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტისთვის სენდვიჩ პანელის შენობების მშენებლობა, მათ შორის: ყაზარმები, საოფისე და სასაწყობე შენობები, სასადილოები, რომლის საერთო ღირებულება 17 მილიონ ლარზე მეტს შეადგენს.
ინფრასტრუქტურის განვითარების პროცესი გაგრძელდება და უკვე დაგეგმილია თელავის და რუსთავის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის ბაზის მშენებლობა.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, along with his deputy - Ioseb Chelidze, held a meeting with the leadership of the Special Tasks Department.
The director of the Special Tasks Department - Zviad Kharazishvili attended the meeting.
During the working meeting the parties outlined the implemented and ongoing infrastructure projects in the Special Tasks Department, in order to further improve the working conditions of the employees.
Currently, the construction of the base of the Special Tasks Department in the village of Krtsanisi, Gardabani municipality, which includes barracks, a cafeteria, a gym, a check-in point, and a parking garage as well as other necessary infrastructure, is in progress.
Herewith, in Kutaisi, the construction works of the appropriate base for the deployment of the Special Tasks Department are underway, while in Tbilisi, the construction of a four-story barracks and the renovation works of the surrounding area are underway.
The construction of sandwich panel buildings for the Department of Special Tasks, including barracks, office and warehouse buildings, and a cafeteria, the total cost of which is more than 17 million GEL, is underway throughout Georgia.
The process of infrastructure development will continue and the construction of the base of Telavi and Rustavi special tasks department is already scheduled to be implemented.