სსიპ შსს-ს მომსახურების სააგენტო 2014 წლის 18 იანვრიდან გთავაზობთ სიახლეს - იცვლება საინფორმაციო მომსახურების ვადები და ღირებულება. კერძოდ, დაინტერესებულ პირს ნასამართლეობის შესახებ ცნობის მიღება შეეძლება 1 სამუშაო დღის შემდეგ 25 ლარად, 3 სამუშაო დღის შემდეგ - 15 ლარად, ხოლო აღნიშნული ცნობის გაცემა 5 სამუშაო დღის შემდეგ არის უფასო.
ცვლილებები აგრეთვე შეეხო საქართველოს სახელმწიფო საზღვრის კვეთის, პირის უგზო-უკვლოდ დაკარგვის გამო ძებნის გამოცხადების, სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობის დაკისრების თაობაზე და საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული წესით საქართველოს შსს-ს მონაცემთა ბაზაში დაცული ინფორმაციის შესახებ ცნობების დაჩქარებული წესით გაცემის ვადებსა და ღირებულებას: 1 სამუშაო დღის შემდეგ - 25 ლარი, 3 სამუშაო დღის შემდეგ - 15 ლარი, ხოლო აღნიშნული ცნობების არადაჩქარებული წესით გაცემის ღირებულება შეადგენს 20 ლარს და გაიცემა 5 სამუშაო დღის შემდეგ.

From January 18, 2014 LEPL Service Agency will offer new service to the citizens of the country, namely information service and dates will be altered. In particular, interested persons will be able to receive certificate for the criminal record in one day for 25 GEL, for 15 GEL in three days, while the certificate will be issued for free after five days from applying.
Changes were also implemented in border crossing regulations, search activities of the missing person and legal responsibility regulations. It is also notable that rates were altered for various documents issued by the Ministry of Internal Affairs containing information stored in MIA records data base. In particular mentioned documents will cost 25 GEL for receiving document in 1 day, for receiving such document in 3 days will cost 15 GEL and 20 GEL for 5 days.