შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თემქის დასახლებაში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს თანამშრომლებმა 1997 წელს დაბადებული ლ.გ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს. მის მიერ ჩადენილი დანაშაული 7-დან 15-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 22 თებერვალს თბილისში, თემქის დასახლებაში, შურისძიების მოტივით, მეგობარს - 1997 წელს დაბადებულ ა.ნ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The Ministry of Internal Affairs of Georgia solved murder case in Temka settlement. The officers of Gldani-Nadzaladevi Division and the officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department detained L.G. (DoB: 1997) for premeditated murder. The crime committed envisages imprisonment from 7 to 15 years in length.
The investigation established that on February 22, 2018, in Temka settlement, Tbilisi, the offender on the grounds of revenge inflicted wounds with a cold arm to his friend A.N. (DoB: 1997) and consequently fled from the crime scene. As a result of jointly held operative and investigative activities the law enforcers detained the offender in Tbilisi in several hours after the incident. The weapon of the crime – knife – was seized by the police as a material evidence.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder under the Article 108 of the Criminal Code of Georgia.