შინაგან საქმეთა მინისტრის გადაწყვეტილებით, სვანეთის პოლიცია პატრულის ეკიპაჟებით გაძლიერდება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მესტიის (ზემო სვანეთი) რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელები მინისტრის პირველმა მოადგილემ, კახა საბანაძემ წარუდგინა.
მესტიის (ზემო სვანეთი) რაიონულ სამმართველოს ლაშა ბაკურაძე უხელმძღვანელებს. მას შინაგან საქმეთ სამინისტროში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება აქვს. ახალ თანამდებობაზე დანიშვნამდე, ბოლოს იგი შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი იყო.
მესტიის რაიონული სამმართველოს უფროსის მოადგილეებად დაინიშნენ: ზაზა ელბაქიძე და ზურაბ ლომიტაშვილი. სვანეთის რეგიონში, ასევე, ახალი ხელმძღვანელები ეყოლება უბნის ინსპექტორთა განყოფილებას, ხაიშის, ბეჩოს და იფარის პოლიციის განყოფილებებს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის გადაწყვეტილებით, საპატრულო პოლიციის სამოქმედო არეალი გაიზარდა. 30 აპრილიდან დაბა მესტიაში საპატრულო პოლიციის 2 ეკიპაჟი ადგილობრივი მოსახლეობისა და ტურისტების უსაფრთხოებას 24 საათის განმავლობაში დაიცავს.
მესტიის პოლიციის სამმართველოში საკადრო ცვლილებები შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრუქტურული და საკადრო ოპტიმიზაციის/რეფორმის ერთ-ერთი შემადგენელი ნაწილია. ცვლილებების მიზანია ჩვენი მოქალაქეებისა და ქვეყნის უსაფრთხოების უზრუნველყოფა, საპოლიციო ოპერატიული მუშაობის ეფექტიანობის გაზრდა.

By the decision of the Minister of Internal Affairs the Police of Svaneti will be strengthened by Patrol Police crews
Mr. Kakha Sabanadze, the First Deputy Minister of Internal Affairs presented new chiefs to the employees of Mestia (Zemo Svaneti) Regional Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department.
Mr. Lasha Bakuradze is appointed on the position of the Head of Mestia (Zemo Svaneti, Regional Division. Mr. Lasha Bakuradze has an experience of working in different departments of the Ministry. Recently he took the position of the investigator of the especially important cases of the General Inspection of the Ministry of Internal Affairs.
On the positions of the Deputy Heads of the Division are appointed Mr. Zaza Elbakidze and Mr. Zurab Lomitashvili. Svaneti region will have new chief of the District Inspectors Unit, new chiefs will be appointed in Khaishi, Becho and Ipari Police Units.
By the decision of the Minister of Internal Affairs the action area of the patrol police has been increased. From April 30, in Daba Mestia 2 crews of patrol police within 24 hours will keep the safety of local population and tourists.
Personnel changes in Mestia Police Division is one of the components of the structural and staff optimization/reform of the Ministry of Internal Affairs. The aim of the changes is to increase efficiency of police and operative work in order to ensure the security of our citizens and the country.