მიმდინარე წლის 29 აპრილს გარდაბნის რაიონული სამმართველოს თელეთის განყოფილებაში შემოვიდა შეტყობინება, რომ გარდაბნის რაიონის სოფელ კრწანისში მდებარე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის საბრძოლო მომზადებისა და გადამზადების სამმართველოს პოლიგონზე ორი მოქალაქე - 1994 წელს დაბადებული ე.მ. და 1987 წელს დაბადებული ი.გ. დაშავდა.
შეტყობინების საფუძველზე დაწყებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ორმა სამოქალაქო პირმა, ამკრაძალავი ნიშნების მიუხედავად, პოლიგონის ტერიტორიაზე მართლსაწინააღმდეგოდ შეაღწია, სადაც იპოვა მცირე ზომის მეტალის ნივთი, სავარაუდოდ, ჭურვი, რომელიც ერთ-ერთმა მათგანმა იქვე მოისროლა, რა დროსაც ეს ნივთი აფეთქდა. მომხდარის შედეგად, ორივემ სხეულის დაზიანება მიიღო. დაშავებული მოქალაქეები სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს, სადაც მათ სამედიცინო დახმარება აღმოუჩინეს. მათ სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით, გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 118-ე მუხლით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

On April 29 of the current year Teleti Unit of Gardabani Regional Division received notification that two citizens – E.M (DoB: 1994) and I.G. (DoB: 1987) – were injured on the shooting ground of the Combat Training and Retraining Division of the Special Task Department of the Ministry of Internal Affairs located in the village Krtsanisi, Gardabani region.
The investigation, based on the notification, found that two civilians, in spite of the prohibitory signs, illegally entered the territory of the polygon where a small metallic item was found by them, possibly it was a shell that one of them threw down and caused the explosion. As a result, both of them received a body injuries. The injured individuals were taken to a medical institution where they were provided with medical aid. Their lives are not in danger.
Investigation is in progress under the Article 118 of the Criminal Code of Georgia, which implies intentional less serious damage to health.