შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომელმა შალვა ბებიაშვილმა უკრაინის ქალაქ ლუცკში გამართულ ძალისმიერი სპორტის მსოფლიო ჩემპიონატზე პირველი ადგილი დაიკავა.
ჩემპიონატი ძალისმიერი სპორტის საერთაშორისო გაერთიანების მიერ იყო ორგანიზებული და მასში 18 ქვეყნის 470 სპორტსმენმა მიიღო მონაწილეობა.
ქართველმა ძალოსანმა საერთაშორისო ტურნირში, განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომელთან, ილია ქოჩიაშვილთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელით, წარმატებით იასპარეზა.
შალვა ბებიაშვილმა 125 კილოგრამიანთა წონით კატეგორიაში, სამჭიდის ყველაზე გავრცელებულ ორ სახეობაში – წოლჭიმსა და შტანგის ამოწევაში 2 ოქროს მედალი მოიპოვა. მან წოლჭიმში მაქსიმალური - 190 კგ, ხოლო შტანგის ამოწევაში კი 280 კგ დაძლია.
გამარჯვებულ სპორტსმენებს აეროპორტში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტისა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლები დახვდნენ.

Employee of the Strategic Pipelines Protection Department of Ministry of Internal Affairs Shalva Bebiashvili took the 1st place at World Powerlifting Championship, which took place in Lutsk, Ukraine.
470 athletes from 18 countries took part in the championship which was organized by International Power Sports Union.
Georgian power sport athlete along with employee of the Special Tasks Department Ilia Kochiashvili successfully represented Ministry of Internal Affairs at the international championship
Shalva Bebiashvili competed in 125kg weight category of the two most popular styles of powerlifting: bench press and deadlift and won two gold medals. Athlete lifted 190 kg in bench press and 280 kg in deadlift.
Winner athletes were met at the Airport by employees of the Strategic Pipelines Protection Department and Special Tasks Department of Ministry of Internal Affairs.