შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, დავით ნატრიაშვილი, საფრანგეთის რესპუბლიკაში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, საფრანგეთის ეროვნული ჟანდარმერიის გენერალს, ჟან-პიერ მიშელს შეხვდა. შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს პოლიციის ატაშე საფრანგეთში და ეროვნული ჟანდარმერიის მთავარი დეპარტამენტის წარმომადგენლები.
ჟან-პიერ მიშელმა დავით ნატრიაშვილს ევროპოლსა და საქართველოს შორის ოპერატიული და სტრატეგიული თანამშრომლობის შეთანხმებაზე ხელმოწერა მიულოცა და აღნიშნა, რომ ეს შეთანხმება საქართველოს ევროინტეგრაციის გზაზე კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი წინგადადგმული ნაბიჯია.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის და ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ერთობლივი ღონისძიებების მნიშვნელობას. დავით ნატრიაშვილმა განსაკუთრებულად აღნიშნა საქართველოში საფრანგეთის საელჩოს შიდა უსაფრთხოების ატაშეს, ბრუნო ბალდუკის ნაყოფიერი თანამშრომლობა საქართველოს შს სამინისტროსთან.
საფრანგეთის ეროვნული ჟანდარმერიის გენერლის თქმით, აღნიშნული ვიზიტი ეროვნული ჟანდარმერიისა და საქართველოს სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის მჭიდრო და წარმატებული თანამშრომლობის დასტურია. შეხვედრაზე მხარეებმა სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს და არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი საფრანგეთის ეროვნული პოლიციის ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დირექტორს, მირეი ბალესტრაზის შეხვდა. მან დავით ნატრიაშვილს ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა და ხაზგასმით აღნიშნა საფრანგეთის რესპუბლიკაში საქართველოს პოლიციის ატაშეს, ლაშა მედულაშვილის წარმატებული მუშაობა.
საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ფრანგ კოლეგას საქართველოს შს სამინისტროში განხორციელებულ რეფორმებზე და ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში მიღწეულ შედეგებზე ესაუბრა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ტერორიზმის და კიბერუსაფრთხოების კუთხით არსებული გამოწვევები განიხილეს და დანაშაულის წინააღმდეგ ერთობლივი ბრძოლის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
დავით ნატრიაშვილი პარიზში მობილური დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ოფისსაც ეწვია. საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორს სამსახურის უფროსმა, ბერნარ ტიბუმ უმასპინძლა და მობილური დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით ფრანგული მხარის გამოცდილება გაუზიარა.
ვიზიტის ფარგლებში, დავით ნატრიაშვილი ასევე შეხვდა ეროვნული ჟანდარმერიის კრიმინალური პოლიციის სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელებს და აღნიშნული სამსახურების მუშაობის სპეციფიკას გაეცნო.

Director of the Cetral Criminal Police Department, Davit Natriashhvili within the frames of the visit to France, held meeting with General of the French National Gendarmerie Jean-Pierre Michele. The meeting was also attended by Georgian police attache in France and representatives of the Main Department of the National Gendarmerie
Jean-Pierre Michele congratulated Davit Natriashvili with signing the agreement with EUROPOL on operational and strategic cooperation and noted that the mentioned agreement is another step forward to Euro-integration.
At the meeting international police cooperation was outlined as well as the importance of the mutual fight against organized crime. Natriashvili pointed out the fruitful cooperation of the French embassy and French police attache on security issues with the Ministry of Internal Affairs.
According to Jean-Pierre Michelle the mentioned visit is a proof of close and successful cooperation between National Gendarmerie and Georgian law enforcement agencies. At the meeting sides discussed future plans and agreed to further enhance cooperation.
Within the frames of the visit Davit Natriashvili also met director of the central criminal police of French Gendarmerie Mireille Ballestrazzi. She thanked Natriashvili for the existing cooperation and outlined the successful work of the Georgian police attache Lasha medulashvili in France.
Director of the Central Criminal Police Department of Georgia discussed reforms implemented in the Ministry of Internal Affairs with his colleague and reviewed the achieved results in the fight against organized crime.
At the meeting sides also tackled the achieved results in the field of cybercrime and terrorism and discussed the importance of the joint fight against crime.
Natriashvili also visited office of the fight against the mobile crime. He was hosted by the head of the mentioned office who shared experience on the fight against mobile crime.
Within the frames of the visit Davit Natriashvili also met leadership of the Criminal Police of the French Gendarmerie and got acquainted with the work process and specifics.