შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს უფროსი ზაზა ჩუბინიძე, იმერეთის საექსპერტო-კრიმინალისტიკური სამსახურის უფროსი რამაზ გოგელია და სამინისტროს სხვა თანამშრომლები ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში ქუთაისის 1-ლი საჯარო სკოლის მოსწავლეებს შეხვდნენ. შსს-ს წარმომადგენლებმა მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეებს ე.წ. ბიონარკოტიკის წინააღმდეგ დაწყებული კამპანია გააცნეს და მოსწავლეების კითხვებს უპასუხეს. შეხვედრას შსს-ს სამხარეო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებთან ერთად ქუთაისის მერი შოთა მურღულია და გუბერნატორი ზაზა მეფარიშვილი ესწრებოდნენ.
შსს-ს წარმომადგენლებმა მოზარდებს კამპანიის ფარგლებში გადაღებული საინფორმაციო ვიდეორგოლები აჩვენეს, სადაც სხვადასხვა პროფილის ექიმები მოქალაქეებს ბიონარკოტიკის მიღებით გამოწვეულ საფრთხეებზე აწვდიან ინფორმაციას. მოსწავლეებთან შეხვერდაზე შსს-ს გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრ „112“-ის მიერ მომზადებული საინფორმაციო რგოლის ჩვენებაც მოეწყო. ვიდეორგოლის მეშვეობით სკოლის მოსწავლეებმა იმ პირველადი სიმპტომების შესახებ შეიტყვეს, რაც ე.წ. „ბიოს“ მოხმარებას ახასიათებს და აღნიშნული სიმპტომების შემთხვევაში, სასწრაფო დახმარების გამოძახების აუცილებლობაზე ინფორმაცია მიიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ანტინარკოტიკული კამპანია 24 მარტს დაიწყო. კამპანიის სლოგანია „ერთად შევცვალოთ დამოკიდებულება“, მიზანი კი ე.წ. ბიონარკოტიკის გამოყენების პრევენცია და საზოგადოების ინფორმირებაა. ანტინარკოტიკული კამპანიის ფარგლებში სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრები სხვა რეგიონებშიც გაიმართება.

Chief of Imereti, Racha-lechkhumi and Kvemo Svaneti Regional main Division Zaza Chubinidze along with head of Imereti Forensic division Ramaz Gogelia and employees of the Ministry of Internal Affairs met with pupils from the public school N1 of Kutaisi within the frames of anti-drug campaign. MIA representatives familiarized pupils from 9th, 10th and 11th grades with social campaign launched against synthetic drugs and participated in Q&A format meeting with them. Along with MIA representatives the meeting was also attended by Kutaisi Major Shota Murghulia and Governor Zaza Meparaishvili.
During the meeting MIA representatives presented video to the pupils, made for the anti-drug campaign. Doctors who participated in social videos inform public on threats and dangers of the so called bio drugs. Social videos have been aired by TV channels and radios and shown at cinemas and disseminated in social networks.
At the meeting, within the frames of the campaign, policemen also presented informative video prepared by Emergency Response Center 112 by means of which society will receive information on first symptoms typical after using “bio” narcotics. Public will also receive information on inevitability to call ambulance after detecting first signs of synthetic drugs addiction.