შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მონაწილეობა მიიღეს „საქართვევლოს სამსახურებრივ-გამოყენებითი სახეობის ფედერაციის“ მიერ ორგანიზებულ, უწყებებს შორის სამსახურებრივ-საშტატო იარაღით სროლის შეჯიბრში და გამარჯვება მოიპოვეს.
სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა ინდივიდუალურ შეჯიბრში 1-ლი, მე-2 და მე-3 ადგილები დაიკავეს, ხოლო გუნდურ შეჯიბრში მე-2 ადგილზე გავიდნენ. გამარჯვებულებს სერტიფიკატები და სპეციალური საჩუქრები გადაეცათ.
ძალოვან უწყებებს შორის სამსახურებრივ-საშტატო იარაღით სროლის შეჯიბრი პირველად 2011 წელს ჩატარდა. წელს შეჯიბრში მონაწილეობა მიიღეს შინაგან საქმეთა სამინისტრომ, თავდაცვის სამინისტრომ და სასჯელაღსრულების დეპარტამენტმა.

Employees of Special Tasks Department of MIA Special and Emergency Measures Center took part in tournament held in shooting with service weapons organized by Georgian Service Applied Sport Federation and earned the first place.
Representatives of Special and Emergency Measures Center of the Ministry of Internal Affairs earned first, second and third places in individual contest while in team championship won the second place. Winners were granted with certificated and special prizes.
Tournament between law enforcement agencies in shooting with service weapons was first held in 2011. This year representatives of the Ministry of Internal Affairs, Ministry of Defense and Penitentiary Department participated in the championship.