შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს, სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები ქალაქ ბორჯომში, ძლიერი წვიმისა და სეტყვის შედეგად დატბორილ სახლებსა და ქუჩებში სამაშველო, ამოტუმბვით და გაწმენდით სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ. შსს-ს თანამშრომლებმა ბორჯომის ცენტრალური პარკიდან და მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებული ე.წ. გოგირდის აბანოებიდან 40-მდე მოქალაქის ევაკუაცია განახორციელეს. ბორჯომში მობილიზებულ იქნა დამატებითი საპოლიციო და სამაშველო ჯგუფები სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის სხვა ქალაქებიდან. შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოს მაშველებმა, საპატრულო და კრიმინალური პოლიციის თანამშრომლებთან ერთად, 200-მდე შეტყობინებაზე მოახდინეს ოპერატიული რეაგირება.
გაწმენდითი სამუშაოები უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება ბორჯომის ცენტრალურ პარკში, ბორჯომის პლატოზე, დაბა წაღვერსა და სადგერში. ბორჯომის ცენტრალური პარკის ტერიტორიაზე, მოქალაქეების უსაფრთხოების მიზნით, გადადგილება შეზღუდულია.
გზის გაწმენდითი სამუშაოები ჩატარდა ბორჯომი-წაღვერის და ბორჯომი-სადგერი-ცემი-ტბა-პლატოს მიმართულებით, სადაც ძლიერმა ქარმა ხეები წააქცია და გზა ჩახერგა.
ამ ეტაპზე, საავტომობილო გზებზე მოძრაობა აღდგენილია. ავტოსატრანსპორტო საშუალებების გადაადგილება შეზღუდულია მხოლოდ ბორჯომი-სადგერის მიმართულებით, სადაც ჩახერგილი გზის აქტიური გაწმენდა მიმდინარეობს.

Employees of the Emergency Situations Management Agency, Samtskhe-Javakheti Police Department and the Patrol Police Department of the MIA proceeded with the rescue, pumping and cleaning works from the houses and streets flooded as a result of heavy rain and hail in the city of Borjomi throughout the night. The MIA employees evacuated up to 40 civilians from the so called sulfuric bath in the vicinity of Borjomi Central Park; additional police and rescue teams from other cities of Samtskhe-Javakheti region were mobilized to Borjomi. The rescuers of the Emergency Situations Management Agency, along with the patrol and criminal police officers operatively responded up to 200 reports.
Cleaning works are underway in a continuous mode in Borjomi Central Park, Borjomi Plateau, Tsaghveri settlement and Sadgeri. Movement in the territory of Borjomi Central Park is restricted for the safety purposes.
Road cleaning works have been conducted in the direction of Borjomi-Tsaghveri and Borjomi-Sadgeri-Tsemi-Lake-Plateau, where high winds uprooted trees and blocked the way.
At this stage the traffic is restored on the roads. Vehicle movement is restricted only to Borjomi-Sadgeri direction, where the active cleaning works for the blocked sections are in progress.