შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების პროგრამის სახე და სპორტული კლუბი „MIA FORCE“-ის წევრი დავით ქაჯაია FIA-მ (საერთაშორისო საავტომობილო ფედერაცია) ძარიან ავტომობილებში ევროპის ჩემპიონატზე გამარჯვებისთვის სპეციალური თასით დააჯილდოვა.
პარიზში გამართულ გალა-დაჯილდოებაზე ქართველმა სპორტსმენმა სამადლობელი სიტყვა წარმოთქვა. „დიდი სიამაყით წარმოვადგენ ჩემს პატარა ქვეყანას - საქართველოს. დიდი მადლობა მინდა ვუთხრა შინაგან საქმეთა სამინისტროს და ჩემი გერმანული გუნდის წევრებს, რომელთა დამსახურებაცაა, რომ ავიხდინე ოცნება და დღეს აქ, თქვენთან ერთად ვარ!“-განაცხადა დავით ქაჯაიამ.
„MIA FORCE“-ის წევრმა პროფესიულ TC2T კლასში, ძარიან ავტომობილებში ევროპის ჩემპიონის ტიტული მოიპოვა. ქართული ავტოსპორტის ისტორიაში ეს უპრეცედენტო შემთხვევაა, როდესაც ძარიან ავტომობილებში ევროპის ჩემპიონატში (ETCC) ქართველი სპორტსმენი მონაწილეობდა.

Official face of the Traffic Safety program of the Ministry of Internal Affairs and members of the “MIA FORCE” sport club Davit Kajaia has been awarded with a special cup at the Europe Cup by FIA.
At the awards ceremony held in Paris Georgian racer stated in his speech – “I represent my small country with big honor. I would like to thank the Ministry of Internal Affairs and members of my team to whom I own my success and as a result I stand here today, along with you”.
“MIA FORCE” member won the title of the champion of Europe in TC2T class. In the Georgian motorsport history this was the first time when Georgian racer took part in European Touring Car Cup.