შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს სხვადასხვა დანაყოფის 300-მდე თანამშრომელმა შსს-ს აკადემიაში ეფექტიანი მომსახურების სტანდარტების საკითხებზე ტრენინგი გაიარა.
ტრენინგი მოიცავდა პრობლემური სიტუაციების მართვისა და შეფერხების მოგვარების სტანდარტებს, ასევე, ვერბალური და არავერბალური კომუნიკაციის სახეებს. სწავლების განმავლობაში მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა სხვადასხვა როლური თამაში და სიტუაციური დავალებები შეასრულეს, რომელთა გამოყენებით მომავალში უკეთ შეძლებენ მოქალაქეთა მომსახურებას.
პირველ ეტაპზე გადამზადდნენ ის თანამშრომლები, რომლებსაც სამუშაო პროცესში უშუალო კონტაქტი აქვთ მოქალაქეებთან.
ტრენინგის დასრულების შემდეგ შსს-ს მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა და შსს-ს აკადემიის რექტორმა ყველა მონაწილეს შესაბამისი სერთიფიკატი გადასცეს.
შსს-ს მომსახურების სააგენტო, მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით, სხვადასხვა ტრენინგის ჩატარებას მომავალშიც გეგმავს.

Up to 300 employees of MIA Service Agency have undergone training at the MIA Academy on standards of the quality service.
Training implied teaching of crisis situation management and delay settlement standard as well as verbal and nonverbal communication types. Employees of the Service Agency made various exercises which will help them to better fulfill their duties.
At the first stage only those employees undertook trainings that are directly in contact with customers.
At the end of the training director of the Service Agency and rector of MIA Academy awarded participants with certificates.
MIA Service Agency plans to continue trainings for the future in order to provide citizens with quality service.