საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომელთა ტრენინგი "მომსახურების ხარისხის სტანდარტის, სტრესისა და კონფლიქტის მართვის" საკითხებზე დასრულდა. ტრენინგზე, რომელიც შსს-ს აკადემიაში სამი თვის განმავლობაში მიმდინარეობდა, ქვეყნის სხვადასხვა რეგიონიდან მომსახურების სააგენტოს 400-მდე თანამშრომელმა მიიღო მონაწილეობა.
ტრენინგი მოიცავდა ისეთ თემებს, როგორიცაა: ეფექტიანი მომსახურება, ვერბალური და არავერბალური კომუნიკაცია, პროფესიული სტრესი, კონფლიქტები და მათი მართვის სტრატეგია. სწავლებაზე მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა სხვადასხვა როლური თამაში და ლოგიკური დავალებები შეასრულეს, რომელთა დახმარებით ისინი მომავალში უფრო ეფექტურად შეძლებენ მოქალაქეებთან ურთიერთობას და პროფესიული საქმიანობის განხორციელებას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში მარტივი, სწრაფი, სანდო და მომხმარებელზე მაქსიმალურად ორიენტირებული სისტემის უზრუნველსაყოფად მუდმივად ხდება თანამშრომლების სხვადასხვა სახის პროფესიული გადამზადება. შსს-ს მომსახურების სააგენტო, მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესების მიზნით, მსგავსი ტრენინგების ჩატარებას მომავალშიც გეგმავს.

of the Ministry of Internal Affairs has completed. Up to 400 employees from various branches of the Service Agency have undergone training which lasted for 3 months.Training on“Providing quality service, stress and conflict management” for the employees of LEPL Service Agency
The training included the following topics: effective service, verbal and non-verbal communication, professional stress, conflicts and solving strategy. Training participants accomplished various tasks by means of which they will provide better service and communicate more effectively with customers.
At MIA Service Agency personnel is being trained on the regular basis in order to provide fast, reliable and amplified service to the customers. Service Agency of the Ministry of Internal Affairs will continue to hold training courses in the future, to improve the existing survive at the Agency.