საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს, სამუშაო ვიზიტით, გერმანიის ფედერალური კრიმინალური პოლიციის სამსახურის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის დეპარტამენტის დელეგაცია ესტუმრა.
შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი, დავით ნატრიაშვილი გერმანიის ფედერალური კრიმინალური პოლიციის სამსახურის მძიმე და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის დეპარტამენტის არალეგალურ ნარკოტიკებთან, იარაღთან, ასაფეთქებელ ნივთიერებებთან და ძალადობრივ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს უფროსს - ქრისტიან ჰოპეს, ნარკოტრანზიტის წინააღმდეგ ბრძოლის საგამოძიებო ჯგუფების ხელმძღვანელებს - იენს კრიუგერსა და რალფ ბენგნერს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა ერთობლივად წარმოებული რამდენიმე გამოძიების შედეგები შეაჯამეს.
ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაციის წევრები ასევე შეხვდნენ ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტრანზიტის წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების თანამშრომლებს. სამუშაო შეხვედრაზე ქართველმა და გერმანელმა სამართალდამცველებმა გამოძიების თანამედროვე შესაძლებლობები და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები განიხლეს.
2015-2016 წლებში საქართველოს შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტმა, გერმანიის ფედერალური კრიმინალური პოლიციის სამსახურის მძიმე და ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის დეპარტამენტთან თანამშრომლობით, ტრანსსასაზღვრო ნარკოტიკულ დანაშაულთან ბრძოლის მიმართულებით არაერთი ერთობლივი გამოძიება და ნარკოტრანზიტთან ბრძოლის წარმატებული ღონისძიება ჩაატარა.

The German delegation of the Department against the fight with Organized Crime under German Federal Criminal Police, has visited the Ministry of Internal Affairs within the frames of the working visit.
Director of the Central Criminal Police Department, Davit Natriashvili held meeting with the head of Division against the fight with grave and organized crimes, illegal drugs, arms, explosives and violent crimes under German Federal Criminal Police Service as well as the heads of the team of investigators profiled in the fight with drug trafficking. At the meeting sides summed up results of the jointly investigated cases.
Within the frames of the visit members of the delegation also met employees of the Division for the fight against the drug trafficking under the Central Criminal Police Department. Georgian and German law enforcers have discussed new capacities of the investigation and prospects for future investigation.
In 2015-2016 Central Criminal Police Department of MIA in collaboration with the Department for the fight against grave and organized crimes under the German Federal Criminal Police, have conducted a number of joint investigations and successful activities to fight drug trafficking and drug-related trans-border crime connected to drugs.