შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, მომსახურების სააგენტოსთან თანამშრომლობით, თაღლითობის, მითვისებისა და ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე შსს-ს მომსახურების სააგენტოს მომარაგების განყოფილების წამყვანი სპეციალისტი ამხილეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ აღნიშნული პირი, მის მიერვე დამზადებული ყალბი ოფიციალური ხელშეკრულებების გამოყენებით, თბილისსა და რუსთავში მდებარე სხვადასხვა მაღაზიებიდან, სამსახურებრივი საჭიროების მოტივით, თაღლითურად დაეუფლა სხვადასხვა დასახელების ძვირადღირებულ მობილურ ტელეფონებს, მოახდინა მათი რეალიზაცია და აღებული თანხა მიისაკუთრა. აღნიშნული პირი აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
მომსახურების სააგენტოს მომარაგების განყოფილების წამყვან სპეციალისტს ბრალდება წარედგინა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტითა და ამავე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, 182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ და „გ“ ქვეპუნქტებით და 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით. აღნიშნული დანაშაული ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 7-დან 11 წლამდე.

The officers of General Inspection of the Ministry of Internal Affairs exposed employee of the Service Agency for swindling, appropriation as well as for illegal production and using of fake documents.
Investigation established the mentioned person, illegally appropriated expensive mobile phones from various stores located in Rustavi and Tbilisi by means of fake documents and as if “on the grounds of the Agency needs” and sold them afterward with the aim of money appropriation. He has already pleaded guilty.
Employee of the supply unit of Service Agency was accused under the article II part, sub-paragraph “B” and part III, sub-paragraph A of the same article, article 182, II part, sub-paragraphs “E” and “D” , article 362, I part of the Criminal Code of Georgia. The committed crime envisages from 7 to 11 years of imprisonment.