შინაგან საქმეთა სამინისტროს სპეციალური და საგანგებო ღონისძიებების ცენტრის განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორი კონსტანტინე მახარაშვილი ამერიკის შეერთებული შტატების გამოძიების ფედერალური ბიუროს საერთაშორისო ოპერაციების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ჯონ ბოულსს შეხვდა, რომელიც გამოძიების ფედერალური ბიუროს საერთაშორისო ოპერაციებსა და ატაშეებს კურირებს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში.
საქართველოს და ამერიკის შეერთებული შტატების ამ ორი უწყების თანამშრომლობის ფარგლებში, გამოძიების ფედერალური ბიუროს ინსტრუქტორების მიერ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებისთვის არაერთი ტრენინგი ჩატარდა დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ტაქტიკური ჯგუფის მომზადებისა და კრიზისულ სიტუაციებში მოლაპარაკებების კუთხით. შეხვედრაზე მხარეებმა ურთიერთთანამშრომლობის შედეგები შეაჯამეს და სამომავლო გეგმები დასახეს. დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სტუმრებს სამსახურის სპეციფიკა გააცნეს. პირადმა შემადგენლობამ გამოძიების ფედერალური ბიუროს წარმომადგენლებისთვის სხვადასხვა სახის საჩვენებელი მოდელირებული სავარჯიშო ჩაატარა.
შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის დირექტორმა კონსტანტინე მახარაშვილმა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სახელით მადლობა გადაუხადა სტუმრებს გაწეული დახმარების, თანადგომისა და მხარდაჭერისათვის. ჯონ ბოულსმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა ამერიკული მხარის თანადგომა და ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების სურვილი. შეხვედრის დასასრულს სტუმრებს სიმბოლური საჩუქრები გადაეცათ.

Director of Special Tasks Department of Special and Emergency Measures Center Konstantine Makharashvili held meeting with John Boles Assistant Director of International Operations Division at Federal Bureau of Investigation headquarters (FBI).
Within the frames of cooperation between the mentioned Georgian and American Agencies FBI instructors have held various trainings for the employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia in order to polish skills of tactic groups fighting against crime and on the topic of conducting negotiations during crises situations. At the meeting sides summed up results of cooperation and reviewed future plans. Employees of the Department familiarized guests with the method of operation. Persosnnel held various demonstrative trainings for guests.
Director of Special Tasks Department of Special and Emergency Measures Center Konstantine Makharashvili expressed gratitude towards guests on behalf of the Ministry of Internal Affairs for the assistance and support. John Boles reiterated eagerness on behalf of his country to continue cooperation in the future. By the end of the meeting guests were handed memorable gifts.