შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის თანამშრომლები საქართველოს სათხილამურო კურორტებზე უსაფრთხოების უზრუნველყოფის პროექტში ჩაერთნენ. შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის ინიციატივით, აღნიშნული პროექტის საპილოტე ვერსია გასულ სეზონზე გუდაურში დაიწყო, წელს კი საქართველოს ყველა სამთო-სათხილამურო კურორტი მოიცვა.
ავსტრიელმა ექსპერტებმა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის 20-მდე თანამშრომელი სამთო-სათხილამურო ტაქტიკური მომზადების სფეროში გადაამზადეს. სწავლება შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონულ ბაზაზე გაიმართა.
ტრენინგის მონაწილეები სათხილამურო ტრასაზე მყოფი დაზარალებულის, ზვავში მოყოლილი ადამიანების მოძებნისა და გადარჩენის სამაშველო ოპერაციების ძირითად პრინციპებს გაეცნენ და სიმულაციურ სწავლებებში მიიღეს მონაწილეობა.

The officers of Special Tasks Department got involved in the project for ensuring safety in the ski resorts. Under the initiative of the Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili, the pilot version of the project was launched last year in Gudauri and this year covered entire ski resorts of the country.
Austrian experts have conducted tactical training in skiing for up to 20 officers of Special Tasks Department. The training was held on the regional base of Samegrelo-Zemo Svaneti under Special Tasks Department.
Training participants were introduced to the basic principles of handling a victim, searching for the victims of the avalanche and rescue operations; they were also involved in simulated exercises.