2017 წლის ევროპის ჩემპიონატის ინდივიდუალური შეჯიბრება ძიუდოში, ქალაქ ვარშავაში საქართველოს ჰიმნით დაიხურა.
შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბის წევრებმა - გურამ თუშიშვილმა და ადამ ოქრუაშვილმა ევროპის ჩემპიონატზე უძლიერესი ძიუდოისტების ტიტული მოიპოვეს. წარმატებული ასპარეზობის შემდეგ, ქართველი სპორტსმენები ერთმანეთს ფინალში შეხვდნენ. გურამ თუშიშვილი - ოქროს, ხოლო ადამ ოქრუაშვილი - ვერცხლის მედლის მფლობელი გახდა.
შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბის სპორტსმენები, საქართველოს ძიუდოისტთა ნაკრების სახელით, ევროპის ჩემპიონატზე გუნდურ პირველობაზეც იასპარეზებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ძიუდოს სპორტული კლუბი „მებრძოლი“ 2014 წლის მაისში, შსს-ს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ხელშეწყობით დაარსდა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აქტიურად უჭერს მხარს ქართული სპორტის განვითარებას და ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას. შსს-ს სპორტული კლუბების წევრები მსოფლიო ჩემპიონატების და საერთაშორისო ტურნირების მრავალგზის პრიზიორები არიან.

European championship 2017 in judo was held in Warsaw and ended with the national anthem of Georgia.
Members of the MIA sport club – Guram Tushishvili and Adam Oqruashvili have become the owner of Europe’s strongest judo title. After the successful participation, Georgian sportsmen met each other in the final game. Guram Tushishvili gained gold medal, while Adam Oqruashvili took the silver medal.
Sportsmen of the MIA sport club will also compete on European championship in the national team of Georgia.
Sport club of the Ministry of Internal Affairs “Fighter” was founded in May of 2014 with the support of the Security Police Department.
Ministry of Internal Affairs actively supports Georgia sport and healthy lifestyle. Members of the MIA sport club are the winners of the various international tournaments.