შინაგან საქმეთა სამინისტროს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურს შორის ურთიერთკოორდინაციის ფარგლებში, აღნიშნული უწყებების სტრუქტურულმა დანაყოფებმა ორგანიზებული დანაშაულის, ტერორიზმის და ქიმიური, ბიოლოგიური, რადიაციული და ბირთვული საფრთხეების წინააღმდეგ ბრძოლისას ერთობლივი მოქმედების წვრთნა გამართეს.
ღონისძიებას შინაგან საქმეთა მინისტრი - გიორგი მღებრიშვილი, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი - ვახტანგ გომელაური, საქართველოში აკრედიტებული საელჩოებისა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები და სხვა ოფიციალური პირები დაესწრნენ.
სწავლების დანიშნულება იყო შსს-ს და სუს-ის სტრუქტურულ დანაყოფებს შორის კოორდინაციის, შტაბების მუშაობისა და მართვის ეფექტიანობის ამაღლება, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების კონტროლის გააუმჯობესებისა და დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლის ხელშეწყობის მიზნით.
სასწავლო წვრთნაში მონაწილეობდნენ: შსს-ს განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტი, შსს-ს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტი, შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტო, სუს-ის სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტის განაღმვის და კონტრტერორისტული ოპერაციების სამმართველოები.
ღონისძიების დასასრულს, სტუმრებისთვის სპეცტექნიკის, იარაღისა და სხვადასხვა სახის აღჭურვილობის გამოფენა მოეწყო.

Within the frames of the bilateral coordination between the Ministry of Internal Affairs and State Security Service, structural units of the mentioned agencies conducted joint exercise against terrorism, organized crime and CBRN threats.
The exercise was attended by the Minister of Internal Affairs – Giorgi Mgebrishvili, Head of State Security Service- Vakhtang Gomelauri representatives of embassies accredited in Georgia and diplomatic corps, as well as other officials.
The exercise aims at enhancing coordination between relevant units of the Ministry of Internal Affairs and State Security Service, boosting operation and management efficiency and improving public security control as well as promoting fight against crime.
Special Tasks Department under MIA, Expert-criminalistics Department under MIA and Emergency Situations Management Agency, De-mining and counterterrorism operations units of Special Operations Department under State Security Service participated in the exercise.
Upon the conclusion of the exercise, special equipment, weapons and various types of equipment were exhibited for the guests of the event.