შსს-ს პოლიციის აკადემიაში, პროექტის „აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნების პოლიციის სფეროში თანამშრომლობა“ ფარგლებში, სამართალდამცველთა სასწავლო პროგრამებთან დაკავშირებით სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.
შსს-ს აკადემიის წარმომადგენლებმა და ლიტველმა ექსპერტებმა ლიტვის პოლიციის საბაზისო მომზადებისა და უმაღლესი განათლების სისტემა, საერთაშორისო პოლიციის ოფიცერთა მომზადების, ტრენინგ–პროგრამების განვითარების, დაგეგმვისა და განხორციელების საკითხები განიხილეს.
პროგრამის მიზანია ევროკავშირსა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს შორის ურთიერთობის და ევროკავშირთან თანამშრომლობის გაღრმავება, გამოცდილების გაზიარება, პოლიციის საკითხებში სტანდარტიზაცია და ჰარმონიზაცია.

Within the scopes of the project “Cooperation of Eastern Partnership Countries in the Field of Police” the Academy of the MIA hosted working meeting regarding the law enforcers training programs.
Representatives of the Academy of the MIA and the Lithuanian experts reviewed the issues related to the basic training and higher education system of Lithuanian police, training of international police officers, development, planning and implementation of the training-programs.
The program aims at deepening the relations among the EU and Eastern Partnership countries, cooperation with the EU, sharing experience and standardization and harmonization of the relevant matters in the field of police.