შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში სამაგისტრო პროგრამაზე ჩაბარების მსურველებისთვის ღია კარის დღე გაიმართა. მაგისტრანტობის მსურველებს შსს-ს აკადემიის პრორექტორი სოფიო კილაძე, აკადემიის სამართლის სკოლის უფროსი პაატა ტურავა და აკადემიის სხვა წარმომადგენლები შეხვდნენ. მათ სტუდენტებს „საპოლიციო რეგულირების სამართლის სამაგისტრო პროგრამის“ მიზნები და მნიშვნელობა გააცნეს და პროგრამის უპირატესობაზე ესაუბრნენ. პრეზენტაციის შემდეგ, აკადემიის პრორექტორმა და სამართლის სკოლის უფროსმა მაგისტრანტობის მსურველთა ყველა შეკითხვას ამომწურავად უპასუხეს.
ღია კარის დღის მიზანი იყო შსს-ს აკადემიის სამაგისტრო პროგრამით მაგისტრანტობის კანდიდატთა დაინტერესება და არჩევანის აკადემიაზე გაკეთება.
სამაგისტრო პროგრამა ორწლიანია, 132 კრედიტს მოიცავს და შსს-ს აკადემიაში 2014 წლიდან მოქმედებს. პროგრამა მიზნად ისახავს უწყების მიერ სამართლის სფეროში დაგროვილი ცოდნის გავრცელებას, სტუდენტებისათვის სამართლის სფეროში საჭირო უნარ-ჩვევების გამომუშავებას, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის მაღალკვალიფიციური და პროფესიული კადრების მომზადებას.
შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა, რომ „საპოლიციო რეგულირების სამართლის სამაგისტრო პროგრამის“ დასრულების შემდეგ, კურსდამთავრებულები შინაგან საქმეთა სამინისტროში დასაქმდებიან.
ღია კარის დღეზე სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს სამაგისტრო პროგრამის იმ სამი ძირითადი კომპონენტის შესახებ, რომელიც მას უპრეცედენტოს ხდის: უფასო სწავლება, სწავლის პერიოდში კვებით უზრუნველყოფა და რეგიონებიდან ჩამოსული სტუდენდებისთვის საცხოვრებელით უზრუნველყოფა, რომელიც შსს-ს აკადემიის ტერიტორიაზე მდებარეობს.
შეხვედრის შემდეგ სტუმრებმა აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, ბიბლიოთეკა, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო-გამშვები პუნქტი, რეალური და იმიტირებული ტირები დაათვალიერეს. მაგისტრანტობის კანდიდატები ასევე დაესწრნენ იმიტირებული სპეცოპერაციის მიმდინარეობას.

At MIA Academy open day was arranged for those who are willing to become students and undergo MBA program. Guests were hosted by pro-rector of the Academy Sopio Kiladze, Head of the Law School of the Academy Paata Turava and other representatives of the Academy. They introduced "Police Regulation Law Program" to the students and reviewed importance and purposes of the program. After the presentation pro-rector of the academy and head of the law school provided comprehensive answers to the students’ questions.
Aim of the event was to raise interest among students towards the master’s program offered by the MIA Academy and to make the choice in favor of the Academy.
Master’s program lasts for two years which is comprised of 132 credits and was launched in 2014. The program is aimed at: sharing the knowledge accumulated in the law sphere, developing skills and boosting qualification necessary in the law sphere.
At the meeting it was outlined that after completion of "Police Regulation Law Program" students will be employed at the Ministry of Internal Affairs.
At the meeting students learned about three important components of the mentioned program: study process is free of charge, nutrition during the study process will be provided for students, students from regions will be accomodated at the academy dormitory.
After the meeting tour around the academy was arranged for students to visit gym, classes, library, mock jury court and port of entry. The candidates also attended the simulated detention operation process.