შსს-ს აკადემიაში გამართული „საზღვრის ერთიანი მართვის თასის“ ტურნირის გამარჯვებული მინი-ფეხბურთში შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის გუნდი გახდა. მეორე ადგილზე ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის გუნდი გავიდა, ხოლო მესამე და მეოთხე ადგილები შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის და შსს-ს აკადემიის გუნდებმა გაინაწილეს. გუნდები ერთმანეთს ოლიმპიური სისტემით შეხვდნენ. საფეხბურთო ტურნირი ორ დღეს გაგრძელდა. ტურნირს შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე გიორგი ჭანტურია დაესწრო.
„საზღვრის ერთიანი მართვის თასის“ გათამაშება ევროკავშირის ხელშეწყობით ჩატარდა. ტურნირის ორგანიზატორი საქართველოში გაერო-ს განვითარების პროგრამაა (UNDP).
ტურნირის ჩატარება „საზღვრის ერთიანი მართვის“ პროექტის საქმიანობის და პროექტში მონაწილე უწყებების კოორდინირებული და ეფექტური თანამშრომლობის წარმოჩენას ისახავდა მიზნად. ევროკავშირი და „UNDP“ 2009 წლიდან ხელს უწყობენ აზერბაიჯანის, საქართველოსა და სომხეთის მთავრობებს დანერგონ საზღვრის მართვის ერთიანი სისტემა, მიიღონ შესაბამისი კანონმდებლობა, გადაამზადონ საზღვრის მართვის უწყებების თანამშრომლები და განავითარონ შესაბამისი ინფრასტრუქტურა.
„საზღვრის ერთიანი მართვის თასის“ გამარჯვებულთა დაჯილდოება 22 მაისს, კულტურის ცენტრ „მუზაში“ გაიმართება, რომელსაც ტურნირში მონაწილე უწყებების ხელმძღვანელი პირები და საქართველოში ევროკავშირის ოფისის და გაერო-ს განვითარების პროგრამის წარმომადგენლები დაესწრებიან.

Patrol Police Department won “Integrated Border Management Cup” in mini football which was held at MIA Academy. The second place was earned by Revenue Service of the Ministry of Finance while the third and fourth places were won by Border Police and MIA Academy teams. Teams competed according to the Olympic system. Football tournament lasted for two days which was attended by the Deputy Director of the Patrol Police- Giorgi Tchanturia.
“Integrated Border Management Cup” tournament was held with the support of EU. The tournament was organized by the United Nations Development Program in Georgia.
The tournament was held for highlighting activities of the agencies involved in the "Integrated Border Management" project for presenting a coordinated and effective cooperation. Beginning from 2009 EU and UNDP have been assisting the governments of Georgia, Azerbaijan and Armenia in the implementation of integrated border management system, adopting relevant legislation, re-training of personnel of the border management agencies and developing proper infrastructure.
"Integrated Border Management Cup" awards ceremony will be held on May 22 at “Muza” culture center, which will be attended by officials of the agencies that participated in the tournament as well as by representatives of EU local office and UNDP.