საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიამ განათლების სამინისტროს სსიპ განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის ავტორიზაციის საბჭოს გადაწყვეტილებით ავტორიზაცია მიიღო და უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სტატუსი მიენიჭა.
უახლოეს მომავალში შსს-ს აკადემიაში საპოლიციო რეგულირების სამართლის სამაგისტრო პროგრამა განხორციელდება. პროგრამის მიზანია საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფებისთვის მოამზადოს საშუალო მენეჯერულ პოზიციებზე სათანადო უნარებითა და ცოდნით აღჭურვილი, საპოლიციო ფუნქციების განმახორციელებელი, აკადემიური განათლების მქონე თანამშრომლები, რომლებიც იქნებიან კანონის უზენაესობის, დემოკრატიული და ჰუმანური ღირებულებების მატარებელნი.
დეტალური ინფორმაცია შსს-ს აკადემიის სამაგისტრო პროგრამაზე და მიღების პროცედურების შესახებ განთავსებულია შსს-ს აკადემიის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე.

MIA Academy Obtained a Status of Higher Educational Institution. Authorization board meeting was held at the LEPL National Center for Educational Quality Enhancement (NCEQE). According to the decision of the board, LEPL Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia obtained authorization and became the higher educational institution.
In the nearest future Police Regulation Law MA Program will be implemented at MIA Academy aiming at training middle level managers with relevant professional skills and academic knowledge background for various MIA agencies, who will ensure protection of rule of law and human values.
Detailed information on the above-mentioned MA program as well as admission procedures can be found on the official web-site of the MIA Academy of Georgia: