შსს-ს აკადემიას აშშ-ის ჯორჯიის შტატის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების სასწავლო ცენტრის დირექტორი კრის ვიგინტონი, დირექტორის მოადგილე ტონი ჰაიტაუერი და აშშ-ს საელჩოს ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის საერთაშორისო ბიუროს (INL) მრჩეველი პოლიციის საკითხებში მაიკლ ტერნერი ესტუმრნენ.
სტუმრებმა აშშ-ს საელჩოს სახელმწიფო ანტინარკოტიკული და სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობების საერთაშორისო ბიუროს (INL) და შსს-ს აკადემიის ერთობლივი პროექტის ფარგლებში აღჭურვილი, შსს-ს აკადემიის სასწავლო და ფიზიკური მომზადების ოთახები, იმიტირებული სასამართლო დარბაზი, იმიტირებული სასაზღვრო გამშვები პუნქტი, რეალური და ვირტუალური ტირები დაათვალიერეს.
აშშ-ს ჯორჯიის შტატის საზოგადოებრივი უსაფრთხოების სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლები შსს-ს აკადემიის საქმიანობასა და სასწავლო პროგრამებს გაეცნენ. აკადემიის ხელმძღვანელებთან შეხვედრისას, მათ ორ უწყებას შორის თანამშრომლობის ფარგლებში განხორციელებული პროექტები განიხილეს და სამომავლო ურთიერთობების გაღრმავებაზე იმსჯელეს.

Mr. Chris Wigginton, the Director of the USA Georgia Public Safety Training Center, Mr. Tony Hightower, the Deputy Director of the Georgia Public Safety Training Center and Mr. Michael Turner, Police adviser of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of the Embassy of the USA visited the Academy of MIA.
The guests saw round the training and physical training rooms, simulated courtroom, simulated border check-point, real and virtual shooting ranges of the Academy equipped within the framework of the joint project of the Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs (INL) of the Embassy of the USA and the Academy of the MIA.
The representatives of the Georgia Public Safety Training Center were familiarized with the activities and educational programs of the Academy of the MIA. At the meeting with the leaders of the Academy the parties discussed the projects implemented within the frames of cooperation between two agencies and talked about the opportunities of future relations.