შინაგან საქმეთა მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის გადაწყვეტილებით, პოლიციის დეპარტამენტების ავტოპარკი მთელი საქართველოს მასშტაბით განახლდება.
შს მინისტრის პირველმა მოადგილემ შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტს „შკოდას“ მარკის 6 ახალი ავტომანქანა პირადად გადასცა. ბესიკ ამირანაშვილის თქმით, დეპარტამენტის ავტოპარკის განახლების გადაწყვეტილება სამინისტრომ რეგიონებში სამართალდამცველების სამსახურებრივი შესაძლებლობების განვითარების მიზნით მიიღო.
ახალი ავტომანქანები აჭარის რეგიონში პოლიციელების ოპერატიულ მუშაობას კიდევ უფრო ეფექტიანს გახდის და საზოგადოებრივი მართლწესრიგის დაცვას შეუწყობს ხელს.

On the basis of the decision of Mr. Giorgi Mghebrishvili, the Minister of Internal Affairs the fleet of the Police Departments will be renewed across the country.
The First Deputy Minister of Internal Affairs personally delivered 6 new "Skoda” vehicles to Adjara Police Department of the MIA. According to Mr. Besik Amiranashvili, the decision on refurbishment of the fleet of the Police Department was made by the Ministry for service capacity building of the law enforcers in the regions.
The new cars will make even more efficient the police operational work in Adjara region and contribute to the protection of public order.