შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს დამნაშავეთა სამყაროს წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით, 1994 წელს დაბადებული, პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ალექსანდრე ს. თბილისში, წურწუმიას ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ალექსანდრე ს-ს პირადი ჩხრეკისას, „მაკაროვის“ სისტემის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 8 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილით).

The officers of the Division Combating Criminals of the Main Division Combating Organized Crime of the Central Criminal Police Department of the MIA along with the officers of the State Security Service as a result of the investigative activities detained conditionally sentenced Aleksandre S. (D.o.B.: 1994) in Tbilisi for illegal purchase, keeping and carrying of firearm and ammunition.
During the personal search of a detainee the law enforcers seized “Makarov” system unregistered pistol, 1 cartridge and 8 bullets. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition (Article 236, parts II and III of the Criminal Code of Georgia).