შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1967 წელს დაბადებული მამუკა ნ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით სამტრედიაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 30 შეკვრად დაფასოებული 8,29806 გრ ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს, რომელიც ექსპერტიზის დასკვნით 0,87174 გრ ჰეროინს შეიცავს. ნარკოლოგიური შემოწმებით მამუკა ნ-ს ოპიუმის ჯგუფის ნარკოტიკის მოხმარების ფაქტი დაუდგინდა. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Regional Division of the Central Criminal Police Department as a result of investigative-searching activities held on the basis of operative information detained Mamuka N. (DoB 1967) in Samtredia for illegal purchase and keeping of drugs in large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 8,29806 gr of drugs in 30 packages, which according to an expertise decision contained 0,87174 gr of heroine. Drug test revealed that Mamuka N. is the abuser of opium. The detainee has pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of drugs in large quantities (Article 260, III part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia).