შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგისა და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ალექსანდრე წ. თბილისში, ლვოვის ქუჩაზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ალექსანდრე წ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „ბრაუნინგის“ ტიპის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, „ჩე-ზე“-ს ტიპის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, „ვალტერის“ ტიპის არარეგისტრირებული პისტოლეტი, 3 მჭიდი და 22 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

The officers of the Central Criminal Police Department as a result of the operative-searching and investigative activities detained previously convicted Aleksandre Ts. (DoB 1974) for illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.
During the searching activities held in detainee’s apartment law enforcers seized unregistered “browning” pistol, “CZ” and “Valter” pistols, three cartridges and 22 bullets.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of firearms and ammunition, article 236, II part envisaged by the Criminal Code of Georgia.