შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს პირველი განყოფილების თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული გივი გ. საბრძოლო მასალის და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომობილის ჩხრეკისას, „ერ-გე 42“-ის ტიპის ხელყუმბარის კორპუსი და „უ-ზე-ერ-გე-ემ“-ის ტიპის 2 ამფეთქი ფალია ამოიღეს.
გამოძიება საბრძოლო მასალის და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The officers of the I Unit of Gldani-Nadzaladevi Police Division of the MIA, as a result of the investigative activities detained Givi G. (DoB 1995) in Tbilisi for illegal purchase, keeping and carrying explosives and ammunition.
During the searching activities held in the detainee’s vehicle law enforcers seized the “RG-42” type hand grenade hull and “UZRGM” type 2 explosive fuses.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying explosives and ammunition (article 236, II-III parts of the Criminal Code of Georgia).