შინაგან საქმეთა მინისტრის ბრძანების საფუძველზე შექმნილმა მუდმივმოქმედმა კომისიამ საქართველოს მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული, სხვადასხვა სახეობის ნარკოტიკული საშუალებები: 12 კილო და 900 გრამი კოკაინი, 1 კილო და 792 გრამი ჰეროინი, 1343 აბი „სუბუტექსი“, კოდეინის შემცველი 2863 აბი, 14 კილო და 425 გრამი კანაფი, 14 კილო და 456 გრამი მარიხუანა, 25,6 გრამი მეტადონი, 797 აბი „მდმა“, 1820 აბი „ტრამადოლი“, ასევე, სხვადასხვა დასახელების ფსიქოტროპული და ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერებები ახალი ტექნოლოგიით, მაღალტემპერატურულ ღუმელში გაანადგურა.
სამართალდამცველები ნარკოტიკულ და ფსიქოაქტიურ საშუალებებს სასამართლოს შესაბამისი განაჩენის შემდეგ, 3 თვეში ერთხელ ანადგურებენ.
ნარკოტიკების განადგურების პროცესს, შსს-ს თანამშრომლებთან ერთად, მთავარი პროკურატურის და შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლებიც დაესწრნენ.

The standing commission, established on the basis of the relevant decree issued by the Minister of Internal Affairs, liquidated drugs seized from illegal circulation as a result of investigative activities held across the country. Law enforcers destructed 12 kg. and 900gr. of cocaine, 1 kg. and 792 gr. of heroin, 1343 pills of subutex, 2863 pills containing codeine,14 kg. and 425 gr. cannabis, 14kg. and 456 gr of marijuana, 25,6gr. of methadone, 797 MDMA pills, 1820 pills of tramadol as well as various types of new psychotropic substances. The mentioned drugs have been destructed in a special, high temperature oven.
Law enforcers conduct destruction of drugs and psychotropic substances in every three months after receiving relevant decision of the Court.
Process of drug destruction was attended by MIA representatives along with officials from the Ministry of Labour, Health and Social Affairs and General Prospector’s office.