თბილისის ინტერპოლისა და შსს-ს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ქვემო ქართლის მთავარი სამმართველოს საორგანიზაციო სამმართველოს მე-4 განყოფილების საკონტროლო გამშვები პუნქტი „სადახლოს“ თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული სამძებრო ღონისძიების შედეგად, საქართველოდან სომხეთის რესპუბლიკის მიმართულებით გასვლისას, ანკარის ინტერპოლის მიერ 05.11.2014 წლიდან წითელი ცირკულარით საერთაშორისო დონეზე ძებნილი თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1966 წელს დაბადებული ა. ა. დააკავეს.
ა. ა. დამნაშავედ არის ცნობილი თურქეთის რესპუბლიკის სისხლის სამართლის N5237 კოდექსის 103/3 მუხლით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენისათვის, რაც არასრულწლოვანის მიმართ სექსუალურ ძალადობას გულისხმობს.
ა. ა. მიმართ მიმდინარეობს კანონით გათვალისწინებული წინასაექსტრადიციო პროცედურები. ამ დროისთვის იგი გადაყვანილია შსს-ს მარნეულის რაიონის დროებითი მოთავსების იზოლატორში.

The officers of the NCB Tbilisi and “Sadakhlo” border check point of the Fourth Unit of Organizational Division of Kvemo Kartli Main Division of the Patrol Police Department of MIA as a result of jointly held searching activities detained Turkish citizen - A.A. (DoB 1966) - wanted by the NCB Ankara under the red notice from 05.11.2014. Detainee attempted to cross Georgian border in the direction of the Republic of Armenia.
A. A. is found guilty for the crime envisaged by the Article 103/3 (sexual abuse of a minor) of the Criminal Code #5237 of the Republic of Turkey.
Currently pre-extradition procedures envisaged by the law are underway. At this moment the detainee is placed in the Temporary Detention Isolator of the MIA in Marneuli Region.