შსს-ს კახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა საგარეჯოს რაიონული სამმართველოს მიერ 2014 წლის 29 დეკემბრიდან თაღლითობის ბრალდებით ძებნილი, 1977 წელს დაბადებული ვუგარ მ. დააკავეს.
ვუგარ მ. 2014 წლის მაისში თაღლითურად დაეუფლა თავისი თანასოფლელის, საგარეჯოს რაიონის სოფელ ლამბალოში მცხოვრები მოქალაქის კუთვნილ 4 700 ლარს. 2014 წლის 29 დეკემბერს სიღნაღის რაიონულმა სასამართლომ ვუგარ მ-ს დაკავების შესახებ განჩინება გამოიტანა და აღკვეთის ღონისძიების სახით წინასწარი პატიმრობა დაუსწრებლად შეუფარდა.
სამართალდამცველებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული საგარეჯოს რაიონის სოფელ ლამბალოში დააკავეს. ამ დროისთვის ვუგარ მ. სასჯელაღსრულების N8 დაწესებულებაშია შესახლებული.

The officers of Sagarejo police division of Kakheti Regional Main Division detained Vugar M. (DoB 1977) who was wanted for swindling by Sagarejo police from December 29, 2014.
In May of 2014 Vugar M. illegally appropriated 4 700 GEL owned by the certain citizen living in Lambalo village. On December 29 Signagi court made a decision to detain Vugar M. andruled out preliminary detention in absentia.
As a result of operative-searching and investigative activities policemen detained Vugar M. in Lambalo village. At this momen detainee is placed at penitentiary facility N8.
Investigation is in progress on the fact of swindling article 180, II part, sub-paragraph B of the Criminal Code.