შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს ძველი თბილისის სამმართველოს მეხუთე განყოფილების თანამშრომლებმა 1988 წელს დაბადებული გიორგი ფ. ყაჩაღობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული თბილისში, თამარ მეფის გამზირზე, „საქართველოს ბანკის“ სერვისცენტრში შეიჭრა, 2500 აშშ დოლარი ცეცხლსასროლი იარაღის მუქარით გაიტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გიორგი ფ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, სარფში იმ დროს დააკავეს, როდესაც ის საქართველოს საზღვრის დატოვებას ცდილობდა. დანაშაულის ჩადენის იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.

The officers of Old Tbilisi Police Division of the Ministry of Internal Affairs detained Giorgi P. (DoB 1988) on the fact of armed robbery.
Investigation established that detainee broke into “Bank of Georgia” branch, located on Queen Tamar Avenue and appropriated 2500 under the pressure of the firearm and fled from the place of crime afterwards.
As a result of immediate operative-searching and investigative activities Giorgi P. was detained several hours later in Sarpi, when he was trying to leave the territory of Georgia. Weapon of crime was seized as evidence. Detainee has already pleaded guilty.