შსს-ს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძებო ღონისძიებების შედეგად, სხეულის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის სამი მოქალაქე: 1983 წ. დაბადებული ჭ. ლ., 1983 წელს დაბადებული ჩ.ჟ და 1984 წელს დაბადებული ჰ.ჩ დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნულმა პირებმა მიმდინარე წლის 3 ნოემბერს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, საქართველოს 4 მოქალაქეს ბლაგვი საგნით სხეულზე სხვადასხვა სახის დაზიანება მიაყენეს.
სამართალდამცველებმა სამივე ბრალდებული ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 118-ე მუხლით).

The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti police department as a result of operative-searching and investigative activities detained three Chinese citizens: Tch. L. (DoB 1983) Ch. Zh. (DoB 1983) and H. Ch. (DoB 1984) for causing minor health damage on purpose.
Investigation established that on November 3 the mentioned persons inflicted multiple injuries with a blunt object to 4 Georgian citizens on the basis of conflict.
All of the accused persons were detained as a result of immediate police activities.
Investigation is in progress on the fact of causing minor health damage on purpose, article 118 of the criminal code of Georgia.