შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1980 წელს დაბადებული პ.ლ., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, 100 აბი „სუბოქსინი“ ამოიღეს, რომელიც, ექსპერტიზის დასკვნით, 0,792 გრ ბუპრენორფინს შეიცავს.

The officers of Ajara division of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained P.L. (DoB 1980) for illegal purchase and keeping drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee law enforcers seized 100 pills of Subutex which according to expertise contains 0,792gr of buprenorphine.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph A of the Criminal Code of Georgia.