შსს-ს გურიის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, შეტყობინების საფუძველზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის მრავალჯერ ნასამართლევი გიორგი კ. ქურდობის მცდელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა გიორგი კ. ოზურგეთში, გრიბოედოვის ქუჩაზე იმ დროს დააკავეს როდესაც იგი ერთ-ერთი მოქალაქის საცხოვრებელი სახლის გაქურდვას ცდილობდა. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა საცხოვრებელი სახლის შესასვლელი კარის ბოქლომი დააზიანა, შიგნით შეაღწია და მოქალაქის კუთვნილ ნივთებს მართლსაწინააღმდეგო გზით დაეუფლა.
დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას სამართალდამცველებმა მოპარული ბიჟუტერია და მობილური ტელეფონი ამოიღეს. ბრალდებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება ქურდობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით).

The officers of Ozurgeti police divisison of GUria Regional Main Division as a result of operative activities held on the basis of the received report, several rimes convicted Giorgi K. (DoB 1989) for the attempted stealing.
Law eneforcers detained Giorgi K. in Ozurgeti when he attempted to commit a theft in one of the houses located in Ozurgeti. Investigation established that detainee broke the lock of the door and penetrated the house and thus managed to illegally appropriate various items from the house.
During the personal search police seized jewelry and mobile phone. Detainee has already pleaded guilty.