შსს-ს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული, ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ლაშა გ. ავტომანქანის ქურდობის ბრალდებით, ქობულეთში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა მიმდინარე წლის 30 სექტემბერს, საღამოს, ქობულეთში, აღმაშენებლის გამზირიდან „ფორდის“ მარკის ავტომობილი გაიტაცა. დაახლოებით ასი მეტრის გავლის შემდეგ, ბრალდებული საცხოვრებელი კორპუსის ეზოში მდგარ ავტომანქანას შეეჯახა, გატაცებული ავტომობილი მიატოვა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, მოსამართლის მიერ გაცემული განჩინების საფუძველზე, ლაშა გ. მომხდარიდან ორ დღეში დააკავეს. დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ის 177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით).

The officers of the Kobuleti division of Ajara Regional Main Division as a result of operative-investigative activities detained currently on probation Lasha G. (DoB 1990) in Kobuleti for car stealing.
Investigation established that on September 30 detainee hijacked the “Ford” made vehicle from Aghmashenebeli Avenue, Kobuleti. After having passed 100 meters the driver crashed into the vehicle parked in front of the living block. He abandoned the vehicle and fled from the place of crime.
As a result of the investigative activities law enforcers detained Lasha G. in two days based upon the decision of the court. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of stealing, which caused substantial damage, article 177, II part, sub-paragraph A and part III of the same article, sub-paragraph “D” of the Criminal Code.