შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს პირველი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი პირები: 1981 წელს დაბადებული გერონტი ქ, 1973 წელს დაბადებული ბესიკ ტ, 1981 წელს დაბადებული ნიაზ უ. და 1973 წელს დაბადებული დავით კ. დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ჯგუფურად გასაღების ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულების პირადი და ავტომანქანის ჩხრეკისას დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები - ჰეროინი და ბუპრენორფინი ამოიღეს. გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულები სისტემატურად ახდენდნენ ნარკოტიკული საშუალების რეალიზაციას. ოთხივე დაკავებული აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და ჯგუფურად გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და მე-2 ნაწილის „ა“, „ბ“ და „ე“ ქვეპუნქტებით).

The officers of Central Criminal Police Department, as a result of investigative activities held on the basis of operative information, four individuals were detained in Tbilisi with previous drug-related convictions, in particular: Geronti K. (DoB 1981) Besik T. (DoB 1973) Niaz U. (doB 1981) and Davit K. (DoB 1973) for illegal purchase, keeping and selling of drugs in group.
During the personal and search activities held in detainee’s vehicle law enforcers seized heroin and buprenorphine drugs in large quantities. Investigation established that detainees sold drugs on the regular basis. All of the mentioned persons have already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and selling of drugs in group, article 260 I and II parts, sub-paragraphs “A” “B” and “F” of the Criminal Code of Georgia.