შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორების სამმართველოს და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გლდანი-ნაძალადევის სამმართველოს მიერ 2011 წლიდან განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილი, 1979 წელს დაბადებული მანუჩარ მ. რუსთავში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, მანუჩარ მ-ს საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, „ა-კა-ეს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 5 მჭიდი და 165 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 2011 წლის 6 მარტს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მოკლა 1984 წელს დაბადებული ვ. ბ. და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მანუჩარ მ. აღიარებს ჩადენილ დანაშაულს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის და ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით).

The officer of Tbilisi police department and Kvemo Kartli police Department as a result of operative-searching and investigative activities Manuchar M. (DoB 1979) was detained in Rustavi who was wanted by Gldani-nadzaladevi police division from 2011 for premeditated murder.
During the searching activities held in detainee’s apartment law enforcers seized AKC automatic weapon with 5 cartridges and 165 bullets.
Investigation established that on March 2011 detainee murdered V.B. with a firearm on the basis of conflict and fled from the place of crime.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearms and premeditated murder, article 108 and 236, II and III parts of the Criminal Code.