შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1961 წელს დაბადებული მალხაზ ჯ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 2015 წლის 1 ივნისს ვაჟა-ფშაველას გამზირის მიმდებარე ტერიტორიაზე მდებარე, დროებით მფლობელობაში არსებულ ავტოფარეხში, შურისძიების მიზნით, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცეცხლსასროლი იარაღით რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა 1970 წელს დაბადებულ გიორგი ბ-ს, რომელიც ადგილზე გარდაიცვალა. ბრალდებულმა, კვალის დაფარვის მიზნით, ცხედარი ავტოფარეხშივე დამარხა.
სამართალდამცველებმა, ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული 9 ივნისს თბილისში დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი – „ნაგანის“ სისტემის რევოლვერი ამოღებულია ნივთმტკიცებად. სამართალდამცველებმა ასევე ამოიღეს სხვადასხვა დასახელების იარაღი და საბრძოლო მასალა. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლის იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 236-ე მუხლებით).

The officers of Detectives’ division of Tbilisi Police Main Division along with Vake-Saburtalo police division detained Malkahz J. (DoB 1961) on the basis of jointly held operative-searching and investigative activities for premeditated murder.
Investigation established, that the detainee on the basis of vengeance shot Giorgi B. (DoB 1970) on June 1, 2015 in vicinities of Vazha-Phshavela Avenue in his permanently owned garage who died at crime scene. The detainee buried the corpse in the garage with the aim to conceal the trace of a crime.
Law enforcers detained the accused on June 9 in Tbilisi as a result of operative activities. The weapon of murder - “Nagan” type revolver - was seized as evidence. The officers also seized various types of firearms and ammunition. The detainee pleads guilty.
Investigation is in progress on the fact of premediated murder and illegal purchase, keeping and carrying of firearms and ammunition. (Article 108 and 236 of the Criminal Code)