შსს-ს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს და ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული ბექა დ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 1 ივლისს, თბილისში, კანდელაკის ქუჩაზე, შურისძიების ნიადაგზე, ნაცნობს - 1984 წელს დაბადებულ მიხეილ ც.-ს ცეცხლსასროლი იარაღით თავისა და გულმკერდის არეში რამდენიმე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. მიხეილ ც., მიყენებული ჭრილობების შედეგად, საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისში, მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - ორლულიანი გადაჭრილი სანადირო თოფი ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 236-ე მუხლებით).

The officers of the Detectives Division of Tbilisi Police Department and the officers of Vake-Saburtalo Division of the MIA as a result of jointly conducted operative-searching and investigative activities detained Beka D (DoB: 1986) for premeditated murder.
The investigation established that the detainee with a revenge motive on July 1, this year in Kandelaki street, Tbilisi, inflicted multiple injuries with a firearm in head and chest area to Mikheil Ts. (DoB: 1984) and fled from the crime scene. Mikheil Ts. died as a result of the injuries in hospital.
Law enforcers detained the accused in few hours; police seized the weapon of a crime – double-barreled cut hunting gun – as evidence. The detainee has already pleaded guilty.
The investigation is in progress on the fact of premeditated murder and illegal purchase, storage and carrying of a firearm (Articles 108 and 236 of the Criminal Code of Georgia).