შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1945 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი მარიო ჭ. განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა თბილისში, დედაენის ბაღში მდებარე ერთ-ერთ კაფეში, ოჯახური კონფლიქტის ნიადაგზე ურთიერთშელაპარაკებისას, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მრავლობითი სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა სიძეს, 1963 წელს დაბადებულ მერაბ მ-ს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი ადგილზევე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 108-ე და 236-ე მუხლებით).

The officers of Tbilisi Main Division and Tbilisi Main Division of Patrol Police Department of Mia as a result of joint operative-investigative activities detained convicted in the past Mario Ch.(Dob 1945) for premeditated murder and illicit carrying of firearm.
Investigation established that detainee has inflicted multiple injuries to his son in law Merab M. (Dob 1963) with firearm on the ground of conflict at the park “Deda Ena” located in Tbilisi. The victim died at the place of crime. As a result of operative activities conducted by the law enforcers Mario Ch. was detained immediately in a few minutes after the crime took place.
Investigation is in progress on the fact of the premeditated murder and illicit carrying of firearms. (Articles 108 and 236 of the Criminal Code of Georgia.)