შსს-ს თბილისის მთავარი სამმართველოს დეტექტივების სამმართველოს 1-ლი განყოფილების თანამშრომლებმა 1991 წელს დაბადებული თენგიზ გ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებულმა 24 იანვარს თბილისში, ნუცუბიძის მე-3 მიკრორაიონში, 171-ე საჯარო სკოლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღით 1997 წელს დაბადებული მიხეილ ჟ. მუცლის არეში, 1997 წელს დაბადებულ ნიკოლოზ კ. მარჯვენა ბარძაყში და 1997 წელს დაბადებული მიხეილ ტ. გულმკერდის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
დაჭრილები გადაიყვანეს ნ. ყიფშიძის სახ. ცენტრალური საუნივერსიტეტო კლინიკა „ემერჯენსი“-ს განყოფილებაში, სადაც მიხეილ ტ. მძიმე ჭრილობისგან მიყვანისთანავე გარდაიცვალა. მიხეილ ჟ-სა და ნიკოლოზ კ -ს ჯანმრთელობის მდგომარეობა ამჟამად დამაკმაყოფილებელია.

The officers of Detectives Division of Tbilisi Police Main Division detained Tengiz G. (DoB 1991).
Investigation established that on January 24, the mentioned person wounded Mikleil Zh. (DoB 1997) in belly area, Nikoloz K. (DoB 1997) in leg area and Mikheil T. (DoB 1997) in chest area with a cold steel in vicinities of public school N171, located in Nutsubidze plateau and fled from the place of crime.
Victims were transferred to the University Central Hospital, Emergency unit, where Mikheil T. died shortly after he was transferred to the hospital due to the received severe traumas. At this moment health condition of other victims is satisfactory. Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, article 108 of the Criminal Code.