შსს-ს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და ჩხოროწყუს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1988 წელს დაბადებული გოგა ფ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით ჩხოროწყუში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ მყოფმა ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 30 აპრილს, მარტვილის რაიონის სოფელ კურზუში, ურთიერთშელაპარაკებისას, 1979 წელს დაბადებულ პაატა ბ-ს ცივი იარაღით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. პაატა ბ. საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, გოგა ფ. ჩხოროწყუში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department and Chkhorotsku Regional Division of MIA detained Goga P. (DoB: 1988) for premediated murder.
The investigation established that on April 30, 2016 in Kurzu village, Martvili region the convicted, being under the influence of alcohol as a result of quarrel inflicted death injury to Paata B (D.o.B.: 1979) with a cold arm and fled from the scene. Paata B died immediately upon his transfer to the hospital.
The law enforcers as a result of immediate operative and searching activities detained Goga P in Chkhorotsku. Police seized the evidence of crime – a knife.
The investigation is in progress on the fact of premediated murder (Article 108, Criminal Code of Georgia).