შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის შიდა ქართლის სამხარეო სამმართველოს და ამავე დეპარტამენტის მეორე მთავარი სამმართველოს მეორე სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1963 წელს დაბადებული დავით მ. ნარკოდანაშაულისთვის და საბრძოლო მასალისა და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით გორის რაიონის სოფელ სკრაში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 125 საბრძოლო ვაზნა, ფეთქებადი ნივთიერება და ნარკოტიკული საშუალება ამოიღეს. ექსპერტიზის დასკვნით, ამოღებულია 6,8337 კგ ტროტილი და 10,65 გრ გამომშრალი მარიხუანა.
გამოძიება ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის და საბრძოლო მასალისა და ფეთქებადი ნივთიერების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი და 236-ე მუხლის 1-ლი ნაწილებით, რაც 3 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Shida Kartli division of Central Criminal Police Department as a result of operative-searching and investigative activities detained Davit M. (DoB 1963) for drug crime and illegal purchase and keeping of explosives and armament. Davit M. was detained in Skra village, Gori district.
During the searching activities held in the detainee’s house law enforcers seized 125 bullets, 6,8337gr of trotyl and 10,65gr of dried marijuana.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase and keeping of armament, explosives and drugs, article 260 I part and article 236 I part of the Criminal Code. The committed crime envisages up to three years of imprisonment.